Sille Baraj Parkı Hakkında, Nasıl gidilir, resimleri, Saatleri

Sille Baraj Parkı Hakkında, Nasıl gidilir, resimleri, Saatleri

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi sınırları içinde bulunan Sille Mahallesinde , 1 milyon 985 bin metrekare alana sahip Sille Himmet Ölçmen Baraj Parkı 2017 yılında biten düzenlemeler sonrası ile hizmete açıldı.

Yürüyüş yolları, piknik alanları, mesire alanları, çocuklar için oyun alanları ile Sille barajı Konya’nın Yeni gezinti alanlarından biri oldu. Sille Baraj parkında tekneyle gezinti, göl kenarında çay ve kahve keyfinizi yaşayabilirsiniz.

 İzci kampı merkezi, tekne gezinti alanı, uçurtma tepesi, çay bahçesi, restoran, mescid, iskele, ahşap gezinti yolları, çim amfi, çocuk oyun alanları, spor alanları gibi farklı etkinlik alanları içerisinde bulunduran Sille Baraj Parkı yeni hali ile gerçekten gezilmeye değer.

Yıllarca süren düzenlemeler sonrası Baraj çevresinde piknik alanları, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, tırmanma parkurları yer alıyor. Öğrenciler ve izcilere yönelik olarak kullanılması amacıyla kamp alanları oluşturuldu. Gölet içerisinde tekneyle gezinti yapılabilecek. Park’ta doğal alanlar korunarak mevcut bitki örtüsüne ilave olarak 9 bin 567 fidan dikildi. Ayrıca parkın farklı bölgelerine yerleştirilen 80 adet kamelya ve 100 adet piknik masası yerleştirildi.

Sille Baraj Parkı hafta içi 10.00-24.00, hafta sonları ise 09.00-24.00 arası hizmet veriyor ( Ağustos 2017 itibari ile)

 

[ready_google_map id=’69’]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir