Meram Dutlu Koruluğu Piknik alanı, parkı, kültür parkı adresi ve hakkında bilgi

Meram Dutlu Koruluğu Piknik alanı, parkı, kültür parkı adresi ve hakkında bilgi

Doğal göletler, Osmanlı Kır Kahvesi, engelsiz çocuk oyun alanları, fitness, macera çocuk oyun alanı, çocuklar için koşu alanları, çocuk oyun evleri, çim kızağı, otopark alanları, kameriye ahşap sedir oturma alanları, spor oyun alanları, paintball, gül bahçesi koridoru, ateşli piknik alanları ve diğer donatılarıyla örnek bir yaşam alanını barındıran Dutlu Koruluğu kültür parkı Meram ilçesindedir. 850 bin metrekareden oluşan Dutlu Koruluğu, doğası ve sosyal donatı alanlarıyla Meram’a nefes veriyor.

Selçuklu ve Osmanlı mimarisi ile erken Cumhuriyet dönemi mimarisinden esinlenerek hazırlanan proje, Meram’a değer katacak önemli projelerden biri. Yaklaşık 24 bin metrekare gibi büyük bir alanda, bin metrekareye yakın inşaat alanıyla oldukça işlevsel bir tesis olarak tasarlanmış.

2018 mayıs ayı itibarı ile “”Yaklaşık 1 milyon metrekarelik alanı bulunan parktaki revizyon çalışmaları kapsamında çocuk oyun alanları, seyir terasları, kır lokantası, kır kahvesi, süs bitkilerinin bulunduğu bahçeler ve üzüm bağları çok farklı şekilde burada yeniden oluşturulmuş olacak. Çim kayağı gibi gençlere hitap edecek alanlarla birlikte 0-6, 6-12 ve 12-18 yaş grubundaki çocuklarımıza ve gençlerimize hitap edecek aktivite alanları yer alacak.  

Burada ailelerimiz pikniklerini yaparken ve dinlenirken çocuklarımız ve gençlerimiz de hem stres atacak hem de eğlenceli bir şekilde vakit geçirmiş olacaklar. Bu kapsamda paintball alanı da burada düşünüldü, tasarımları yapıldı ve bununla ilgili çalışmalar da devam ediyor.””

 

[ready_google_map id=’74’]
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir