Konya Kestel Ormanları Ve Kestel Gölü

Konya merkeze 60 km. uzaklıkta olan Kestel Gölü; Afyon yolu üzerinde Ladik’e çok yakın bir doğa harikası. Ladik’i 6–7 km. geçtikten sonra sol tarafta “Şahören” köyünün tabelasını göreceksiniz. Bu yol direk olarak sizi Kestel’e götürecek olan yol.

İlkçağlara kadar uzanan oldukça eski bir yerleşim yeridir. Burada bulunan kale kalıntıları çok eski çağlardan beri yerleşimin olduğunu göstermektedir. 

Kadınhanı’nın ormanlık bölgesi olan Kestel çok güzel mesire yerleriyle meşhur hatta bütün Konyalıların piknik  için rağbet ettiği bir köyümüzdür. 

Konya Şehir merkezinden kısa yoldan gitmek isteyenler için yolu şöyle tarif edebiliriz: Selçuklu ilçesi  500 evler mahallesi bölgesinden eski ismi Bilecik yeni ismi Yükselen olan köy yoluna girip Yükselen köyüne geliyoruz. Yükselen köyünden  10 km kadar yol gittikden sonra Kestel ormanlık alana girersiniz.

Muhteşem Doğal güzelliği ile sık ormanlık yaylaları ile ve gölü ile sanki Karadenizde bir yerde yaşıyorsunuz gibi gelir. köy ve beldelerin yoğun olduğu bir bölgedir. Yüksek kesimlerinden Ilgın ovası ayaklarınız altındadır.

Motor, Bisiklet ve balıkçılık sporu ile uğraşan insanların en sık ziyaret ettiği yerlerden biridir.

[ready_google_map id=’60’]

 

 

“Konya Kestel Ormanları Ve Kestel Gölü” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir