Konya Karatay Şehir Parkı, Adres, hakkında, Nasıl gidilir

Karatay’ın ve Konya’nın hizmetine sunulan ve şehrin yeni gözdesi olmaya aday Karatay Şehir Parkı Konya Ankara Adana çevre yolu Kavşağında.  Adana-Ereğli Çevre Yolu  hemen 1. km. üzerinde yapımı tamamlanan Karatay Şehir Parkı Konyanın en büyük parklarından biridir. İçerisinde Hayvanat Bahçesini de barındıran Şehir Parkı vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

 

Park içine  (30.07.2017) kişi başı 1 TL, araç başı 5 TL ile giriş yapılıyor. Park içinde bulunan Lunapark kısmına da kişi başı 25 Kuruş ile giriş yapılıyor. Lunapark da cihazlara 5 TL- 10 TL gibi ücretlerle binebilirsiniz. Park Kısmında Wc’ler ücretsiz iken, Lunapark içinde bulunan WC ler de ücretli. Şehir Parkına Saman Pazarı son durağına giden son otobüs ve dolmuşlar ve adliye tramvay hattı 600 mt uzaklıktadır. Şehir merkezinden  Başak Mahallesi ve Tatlıcak Otobüsleri ile önüne kadar gelebilirsiniz. Park Sorunu yok denecek kadar azdır. Aracınızla park içinde en uzak kısma kadar gidip oraya park edebilirsiniz.

14 Bin m² lik Konya’nın en büyük lunaparkında Kanguru, Çocuk Salıncak, Kano, Mini Tren ve Atlar, Çocuk ve Yetişkin Çarpışan Oto, Karisör, Atlı Karınca, Ahtapot, Otopisto, Crazy Dance, Korku Evi, Dragon, Gondol, Power Surge, Ranger, Kule, Adrenalin, Kamikaze, Discovery ve Dönme Dolap gibi 22 çeşit eğlence alanı mevcut. 12.500 m² alanda biyolojik gölet manzarasında dinlenebilecek, yürüyüş ve bisiklet yollarında trafik sorunu olmadan spor yapabilecek, çocukların ve gençlerin izci parkında vakit geçirebilecek bir park gerçekten. Piknik Ve mangal isteklerinize de cevap veren park 343.300 m2 toplam alanı ile Konyanın merkezinde bir dinlenme merkezi haline gelmiş bile…

 

 

[ready_google_map id=’58’]

 

“Konya Karatay Şehir Parkı, Adres, hakkında, Nasıl gidilir” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir