80 Binde Devr-i Alem Parkı Konya

Durunday Mahallesi Dutlu Caddesi üzerinde Krom Fabrikası Karşısı Meram Dutlu Kırı civarında bulunan Park yaklaşık 80 bin metrekarelik alanda yapılan park 3 bölümden oluşuyor. Masal kahramanlarının bulunduğu “Pamuk Şekeri” ve dinozor maketlerin yer aldığı “T-Reks” adlı bölüm özellikle çocukların büyük beğenisini topluyor. Ziyaretçiler masal kahramanları ve dinozor maketlerle resim çekinebilmek için birbirleriyle yarışıyor.

Adriyatik Denizinden Çin’e kadar büyük bir coğrafya üzerinde atalarımızın kurduğu medeniyetin taştan yapılmış abidelerinin minyatürlerinin bulunduğunu “Cihan-ı Türk” adlı bölüm ise yetişkinlerin yoğun ilgisine mazhar oluyor. 120 maketin bulunduğu bu bölümde 6 dilde bilgi veren otomatik makineler bulunuyor. Yurt dışındaki tarihi eserlerin maketleri 1/25, yurt içindeki tarihi eserlerin maketleri ise 1/20 ölçeğinde.

En çok bilinen 25 masal kahramanının olduğu “Pamuk Şekeri” adlı bölümde ortam canlandırmaları da yer alıyor.  Burada ünlü komedyenler ve 13 Türk büyüğünün büstleri de bulunuyor. Masal ağacı da çocukların vazgeçilmezi. 51 metre uzunluğundaki Osmanlı Kadırgası da bu bölümde yer alıyor. Bu kadırga kafeterya olarak hizmet veriyor.

giriş ücretleri 02.10.2016 itibarı ile sivil 7.5 Tl öğrenci öğrenci 5 Tl.

[ready_google_map id=’32’]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir